Kompetentne centrum opieki nad mamą oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Współcześnie kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa rozmaita. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy są w stanie liczyć na fachową opiekę powiązaną z czasem ciąży oraz połogu.
W kolosalnym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, dlatego również całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez specjalistów dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, lecz w głównej mierze również ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje sporo radości, ale również o jego zdrowie wypada zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wobec tego też zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Dobre ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych zaświadczających specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci konstruowane są fenomenalne warunki lekarskie. Doktorowie dbają nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jednakowoż również o ich komfort i właściwe samopoczucie, jakie może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.